Produkty ze stali dla przemysłu

Przesiewacze


Przesiewacze przemysłowe – urządzenia przeznaczone dla wielu branż

W niektórych branżach to sprzęt absolutnie niezbędny. Urządzenia, jakimi są przesiewacze wibracyjne, mogą być przy tym stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Używa się je w branży spożywczej i rolnictwie, ale także w górnictwie czy w budownictwie. Przesiewacz budowlany może mieć wiele zastosowań. Za każdym razem pozwala na rozdzielenie na frakcje materiałów sypkich. Przesiewacz budowlany sprawdza się w tym znakomicie. Opisywane tu urządzenie sprawdzi się jednak również w innych branżach. W niektórych sytuacjach lepszy okaże się przesiewacz stacjonarny, czasem trafniejszym wyborem będzie mobilny.

Przesiewacz sitowy do różnych zastosowań

Niewątpliwie zaawansowane technologiczne rozwiązania ułatwiają pracę i sprzyjają wydajności prowadzonych działań. W zależności od rodzaju materiałów, jakie chcemy posortować, należy wybrać odpowiedni przesiewacz sitowy. Taki, który w danym przypadku w najbardziej wydajny sposób oddzieli produkty od siebie, dając pożądane, czyste surowce bez odpadów. Dobrym przykładem może tu być przesiewacz do kruszywa. Dzięki niemu sprawnie i szybko oddzielimy oraz oczyścimy poszczególne frakcje. To w znaczący sposób przyspiesza realizację kolejnych zadań. W tym przypadku najlepszy będzie duży przesiewacz stacjonarny. Nie przyda on się natomiast do wielu innych materiałów. W niektórych przypadkach najlepiej sprawdzi się przesiewacz obrotowy, a w innych lepszy okaże się przesiewacz jednopokładowy.

Sita wibracyjne jako narzędzia przemysłowe

Istotna przy wyborze jest też konkretna branża. Przykładowo przesiewacz rotacyjny to dosyć uniwersalne urządzenie. Może służyć do przesiewania kompostu, gleby czy piasku, ale również do separacji albo filtracji płynów. Innym razem najlepiej wybrać przesiewacz wibracyny okrągły. Wszystko zależy od indywidualnych parametrów maszyny oraz materiału. Także przesiewacz dwupokładowy zazwyczaj jest wielozadaniowy, a przy tym dokładniejszy. Trzeba pamiętać o tym, że za sortowanie odpowiadają przede wszystkim sita wibracyjne, które mają przemysłowe zastosowanie. Dlatego niezwykle ważne jest, by były one solidne i właściwie zamontowane, aby nie uszkodziły maszyny podczas pracy.