Ręczne wózki transportowe dla wielu branż


Transport ładunku w obrębie zakładu pracy to wciąż czynność nieodzowna. I to bez względu na branżę. Ręczne wózki platformowe znajdują zastosowanie w niejednym magazynie. I nie ma w tym nic zaskakującego. Wprawdzie wózki przemysłowe ręczne wymagają bezpośredniej pracy człowieka, ale gwarantują bezawaryjność. Cechuje je też duża zwrotność nawet w wąskich przestrzeniach. Typowy wózek magazynowy transportowy porusza się na 4 kołach. Różne są natomiast wymiary platformy czy nośność. Te warto dopasować do konkretnych potrzeb, np. wózek transportowy do mebli powinien być większy. Wiele zależy od gabarytów, rodzaju i wagi transportowanych przedmiotów. Wózki ręczne platformowe osiatkowane nie sprawdzą się przy bardzo dużych produktach, ale przy najmniejszych również nie. Są w stanie natomiast zabezpieczyć przemieszczanie towarów o średniej wielkości. Niemniej wózki transportowe koszowe cieszą się dużą popularnością. Jest to w pełni uzasadnione.

Wózki magazynowe platformowe o różnym przeznaczeniu

Niektóre branże potrzebują standardowych konstrukcji. Wózek transportowy na skrzynki z owocami czy warzywami nie musi odbiegać od typowych parametrów. Niektóre branże potrzebują standardowych konstrukcji. Za takie należy uznać typowe wózki transportowe z dyszlem. Pomogą one w realizacji wielu zadań związanych z przemieszczaniem konkretnych produktów. Przykładowo wózek transportowy na skrzynki z owocami czy warzywami nie musi odbiegać od typowych parametrów. Przewożone na nich towary są również zapakowane do pewnego standardu. Dlatego wózki transportowe tego typu dobiera się pod rozmiar skrzynki. Bywa jednak, że konstrukcja musi być mniej typowa. Może takiej wymagać dedykowany wózek transportowy do konkretnych maszyn. Realizujemy także zlecenia na specjalne zamówienia. Nasza oferta obejmuje również mniejszy wózek magazynowy dwukołowy. Wszystko w zależności od zapotrzebowania Klienta.

Wózki do zadań specjalnych

Są sytuacje i miejsca, w których standardowe wózki sobie nie poradzą. Nam tymczasem zależy na tym, aby transport zawsze przebiegał sprawnie i wygodnie. Wózek transportowy o przeznaczeniu do 300 kg pozwala przewieźć towary o dużej masie. Jednak na nierównej powierzchni może mieć problem ze zwrotnością. W takich okolicznościach lepiej zdecydować się na wózek platformowy na pompowanych kołach. Zapewni on odpowiednią amortyzację, ale również poradzi sobie z wieloma przeszkodami terenowymi. Można go używać wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wózek transportowy z burtami jest w stanie zabezpieczyć wiele przewożonych produktów. Czasem jednak wygodniej wybrać rozwiązanie dedykowane. Takim jest np. wózek transportowy do okien. Został on przystosowany do przewożenia konkretnej rzeczy. W niektórych przypadkach nieodzowne mogą okazać się wózki transportowe poruszające się po schodach. Również takie mamy w ofercie.